Onze tweewekelijkse rubriek in weekkrant “De Faam”
Lezers kunnen juridische vragen sturen aan de redactie van De Faam. Om de week wordt één vraag behandeld. Stuur naam, adres, telefoonnummer en uw vraag in maximaal 200 woorden naar: redactie.faam@wegenermedia.nl.
Vraag: Eén werknemers was twee jaar geleden ziek. Met behulp van het UWV is ander werk gevonden binnen de organisatie en tegen het oude loon. Zij is nog niet geheel hersteld en blijft haar nieuwe werk doen. Ik wil haar oude functie nu door iemand anders laten invullen maar vraag mij af of ik niet het risico loop dat, als mijn zieke werknemer alsnog herstelt, zij haar oude baan kan claimen?
Antwoord: U kunt de functie invullen maar loopt inderdaad een risico omdat een werknemer haar oude functie kan claimen. Dit kan anders zijn als er een nieuwe arbeidsovereenkomst is ontstaan voor de nieuwe werkzaamheden. In dit geval lijkt het erop dat u geen nieuwe arbeidsovereenkomst met de werknemer bent aangegaan. Er kan toch juridisch gezien een nieuwe arbeidsovereenkomst zijn ontstaan. Uit de rechtspraak blijkt dat niet te snel mag worden aangenomen dat er sprake is van een nieuwe functie, ook niet als de werknemer al gedurende lange tijd vanwege arbeidsongeschiktheid in ander passend werk aan de slag is. Uit de omstandigheden moet o.a. blijken of de werknemer haar werk doet in het kader van een re-integratietraject. Wordt het werk geëvalueerd en bijgesteld door de bedrijfsarts dan kan niet gesproken worden van een nieuwe functie, ook al werkt zij al lang in de andere functie. Ook andere omstandigheden kunnen een rol spelen. Ik raad u ter voorkoming van problemen aan om snel een nieuwe arbeidsovereenkomst te sluiten voor de nieuwe werkzaamheden. De werknemer heeft daarna geen recht meer op haar oude functie. Waar u zich van bewust moet zijn, is dat u weer tot maximaal twee jaar verplicht bent tot loondoorbetaling als uw werknemer als zij dan opnieuw arbeidsongeschikt raakt.
Mr. Esther Mulders, advocaat
MillerReyBrighton Advocaten
Middelburg